В Одесі відбулася 14-а Конференція країн Чорного моря з питань пошуку та рятування

Одеса зібрала морських рятувальників країн Чорного моря на черговій 14-й Конференції з питань пошуку та рятування. У роботі форуму взяли участь представники компетентних органів Румунії, Болгарії, Грузії, Туреччини та України, а також представники різних державних установ та служб України, повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

Делегації представили власні презентації щодо пошуково-рятувальних засобів і можливостей, статистики пошуково-рятувальних операцій та статистики отримання помилкових сповіщень.
Особливу увагу учасників конференції делегація України звернула на те, що ефективність проведення пошуково-рятувальних операцій в районі відповідальності України значно ускладнилося у зв’язку з тим, що діяльність Морських рятувальних підцентрів, Берегових радіоцентрів та базових станцій АІС, розташованих на території Кримського півосторова, тимчасово припинена з причин тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь Російською Федерацією. Також делегації проінформували учасників заходу стосовно Планів взаємодії з пошуку і рятування між службами SAR та пасажирськими суднами згідно з Правилом V/7.3 SOLAS та циркуляра IMO MSC/Circ.1079.
За результатами презентації представника делегації Грузії, відбулось обговорення питання стану функціонування інформаційного веб-порталу чорноморських Морських рятувально-координаційних центрів Чорного моря.

Разом з тим, підтримали ініціативу організації навчань інструкторів для подальшої підготовки координаторів пошуково-рятувальних операцій в Чорноморському регіоні та взяли до уваги досвід країн стосовно використання програмного забезпечення для пошуку та рятування, що використовується чорноморськими морськими рятувально-координаційними центрами (МРКЦ). Також делегати обмінялися думками щодо Плану проведення регіональних навчань з пошуку та рятування на морі. Українська делегація висловила намір щодо проведення вищезазначених навчань з Румунією у 2018 році.
Крім того, представниками української делегації було запропоновано делегаціям Грузії, Болгарії, Румунії та Туреччини розглянути питання підписання на двосторонньому рівні міжвідомчих угод щодо обміну АІС даними про рух суден у Чорноморському регіоні. А також проінформовано про готовність України підписати угоди з Болгарією та Румунією стосовно делімітації відповідних пошуково-рятувальних районів у Чорному морі.

На другий день Конференції відбулася демонстрація флотського сегменту казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» Міністерства інфраструктури України та Державного морського рятувально-координаційного центру (ДМРКЦ).

Теґи:

Читайте також

ФДМ оголосив конкурс на оренду майна МТП “Чорноморськ”

Регіональне відділення Фонду держмайна в Одеській області оголосило конкурс на право укладення договору оренди майна, яке знаходиться на балансі ДП «Морський торговельний порт (МТП) «Чорноморськ»….

7 нових аеропортів побудують у Східно-китайській провінції Шаньдун

Збільшення пасажирообороту аеропортів провінції Шаньдун призвело до ініціативи місцевої влади побудувати сім нових аеропортів до 2035 року. В даний час в провінції Шаньдун, яка розташована…

Міністерство оборони сприяє рятувальним службам щодо врегулювання ситуації в Ічнянському районі Чернігівської області

Як повідомляє Міністерство інфраструктури України, у зв’язку із пожежею та вибухами на території 6 арсеналу Міністерства оборони поблизу смт Дружба, Ічнянського району, Чернігівської області, задля…

Адміністрація Маріупольського порту першою серед усіх морських портів отримала морські (важкі) бонові загородження

Прес-служба АМПУ на сторінці в соціальній мережі Facebook повідомила, що Адміністрація Маріупольського порту першою серед всіх морських портів отримала морські (важкі) бонові загородження. Фото: https://www.facebook.com/uspa.gov.ua «Маріупольською…

Коментарі